X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

קניית סקסופון חדש או סקסופון משומש ? טיפים חשובים

נא להכיר - סקסופון:  

סקסופון שייך למשפחת כלי נשיפה מעץ למרות היותו עשוי מתכת (בגלל מוצאו), כלי נשיפה מורכב מבחינה מכאנית,  ככל שהסקסופון הוא איכותי יותר ועשוי ממתכות יקרות כנחושת וסגסוגות מורכבות אחרות, כך יידרשו לבנייתו ולהרכבת הצירים הפנימיים וחלקיו הרבים והעדינים תשומת לב רבה ועבודת יד מקצועית עדינה ומדוייקת.

בנייתם של סקסופונים בעבודת יד וממתכות יקרות מייקרת אותם על פני סקסופונים פשוטים העשויים פליז ומיוצרים במפעלים תעשייתיים בשיטת הסרט הנע.

סוגי סקסופונים - משפחה מכובדת:

  • על משפחת הסקסופונים נמנים סקסופון סופראן, סקסופון אלט, סקסופון טנור, סקסופון בריטון, סקסופון בס, סקסופון קונטראבס וסקסופון סאב-קונטראבס, כאשר הפופולאריים מביניהם הם סקסופון אלט וסקסופון טנור.
     
  • קיימים סוגים רבים של סקסופונים עם מאפיינים שונים, יצרנים שונים ותוספות שונות בטווח מחירים גדול.
     
  • אנשים רבים אינם מודעים להבדלים בין סוגי סקסופונים ופעמים רבות מופתעים מן המחירים וממורכבות הבחירה בסקסופון המתאים.
     
  • לכן, רכישת סקסופון מצריכה איסוף מידע וקבלת ייעוץ מקצועי, במיוחד עבור אנשים אשר אינם בעלי רקע בנגינת סקסופון או כאלה הנמצאים בשלבי נגינה מוקדמים. 

קניית סקסופון זול ? תחשוב פעמיים !!

גידי אורן מומחה לכלי נשיפה ממליץ לך לאסוף מידע ולהשקיע מחשבה והגיון לפני רכישת סקסופון, לנסות ולהבין היטב מדוע לא כדאי להשקיע בסקסופון זול אלא דווקא לקנות סקסופון איכותי, על מנת למנוע מצב לא נעים בו יצא שכרך בהפסדך. 

התנסות ראשונית בנגינת סקסופון, השכרת סקסופון ומציאת מורה לסקסופון:  

אם מעולם לא ניסית לנגן על סקסופון אזי מומלץ להתנסות מעט בנגינה לפני ההחלטה על רכישת סקסופון ולקבוע שיעור ניסיון עם מורה לסקסופון או להתייעץ עם נגן סקסופון טוב, בד בבד עם השכרת סקסופון לתקופת התנסות ראשונית של שלושה חודשים.

זוהי תקופה סבירה ומספקת עבורך על מנת להבין ולגבש דעה עד כמה אתה רציני לגבי המשך הנגינה בסקסופון.

השכרת סקסופון - על מה להקפיד ?

הקפד כי הסקסופון השכור יהיה איכותי ונוח לנגינה. קח בחשבון כי סקסופון אשר אינו מטופל אצל מומחה לכלי נשיפה ואשר כריותיו אינן אוטמות כהלכה עלול להיות קשה לנגינה ולגרום לך לנגינה מאומצת, לתסכול ולהתקדמות איטית בנגינה.

איכות הסקסופון השכור חשובה מאוד כיוון שהקשיים הטכניים הללו בנגינה אשר אינם באשמת המנגן או מפאת היעדר כשרון מוסיקלי, עלולים חלילה לחרוץ לרעה את גורל ההתנסות שלך בנגינה.

זמנך יקר ? קח את הסקסופון ברצינות !!

כיוון שפינית זמן יקר להתנסות זו, קח אותה ברצינות. חשוב להבין כי הצעדים הראשונים בנגינת סקסופון אינם קלים, גם בהשוואה לכלים אחרים וייתכן אף כי בהתחלה יהיה מעט קשה עבורך להפיק ממנו צלילים או להחזיק אותו.

זכור כי המהמורות הקלות בתחילת הדרך כלל אינן מעידות על הפוטנציאל שלך להמשך ולמעשה, אם ההתנסות עם סקסופון הותירה אותך סקרן ועם "טעם של עוד" וההתלהבות  מן הנגינה אכן מרגשת אותך, אזי שווה להמשיך לנגן ולחשוב על רכישת סקסופון. 

שיעורי נגינה אצל מורה לסקסופון:      

בטרם כל, חשוב מאוד למצוא מורה לסקסופון, מורה טוב אינו חייב להיות נגן סקסופון מעולה אלא פשוט מורה טוב לסקסופון שיהיה לך חיבור טוב עימו ואשר ידע להעביר לך את הידע המקצועי שלו. אפשר למצוא מורה פרטי לסקסופון או לימוד נגינה במסגרת קונסרבטוריון למוסיקה או בית ספר למוסיקה.

לאחר שלושה חודשים של שיעורי נגינה רצופים תוכל להבין ולגבש דעה עד כמה אתה רציני לגבי המשך הנגינה בסקסופון ואז לחשוב על רכישת סקסופון.

המלצות על מורה לסקסופון:

 המלצות על מורה לסקסופון ניתן לקבל מחברים המנגנים על סקסופון, או להתייעץ עם מומחה לכלי נשיפה.

השכרת סקסופון והיכן כדאי לשכור ?         

מומלץ שלא לשכור סקסופון מקונסרבטוריון או בית ספר למוסיקה, מבלי שבדקת אותו והנך בטוח באיכותו הטובה של הסקסופון. 

המלצה זו אינה גורפת אך מפאת חוסר בתקציב לתיקון כלי נשיפה במוסדות מסוג זה, במקרים רבים שוכבים כלי נשיפה מוזנחים במשך שנים על מדפים במחסן קונסרבטוריון או בתי ספר למוסיקה מבלי שעוברים טיפול שנתי בכריות ובמכאניקה ולכן מצבם רע, קשה מאוד לנגן עליהם והם אינם מומלצים לנגינה, במיוחד לא עבורך שהרי איכות הסקסופון היא קריטית עבורך להתנסות הראשונית בנגינה והקשיים הטכניים הללו בנגינה אשר אינם באשמתך ואינם קשורים לכישרונך המוסיקלי, עלולים חלילה לחרוץ לרעה את גורל ההתנסות !! 

בכל מקרה, מומלץ לבדוק את הסקסופון אצל מתקן כלי נשיפה או להתייעץ עם מומחה לכלי נשיפה.

גידי אורן ישכיר לך סקסופון במחיר לא יקר לתקופת מינימום של שלושה חודשים, הסקסופונים המושכרים הם באיכות מצויינת, מטופלים ונבדקים בקפידה על מנת לשרת את המטרה, כאמור - זוהי תקופה סבירה ומספקת על מנת להעריך עד כמה אתה רציני לגבי המשך נגינת סקסופון. 

הגיע הזמן לחשוב על קניית  סקסופון:    

השכרת סקסופון היא פתרון נפלא להתנסות הראשונית. לאחר מכן, אם תחליט להמשיך לנגן אזי כנראה שהגיע הזמן לקנות סקסופון.

במידה ותחליט לקנות את הסקסופון ששכרת או כל סקסופון אחר, גידי אורן יקזז עבורך ממחיר קניית הסקסופון את שלושת חודשי השכירות הראשונים שכבר שילמת, מה שהופך את השכרת הסקסופון למשתלמת עוד יותר.

תקופת שכירות ארוכה של יותר משלושה חודשים אינה משתלמת בשל ההוצאה המצטברת על השכירות אשר באה על חשבון תקציב קניית סקסופון חדש.

קניית סקסופון חדש: 

באם התקציב העומד לרשותך מאפשר לך לקנות סקסופון חדש הרי שקיימות חנויות "כלבו" העוסקות במכירת כל כלי נגינה מכל הסוגים, אך כיוון שתחום כלי נשיפה הינו תחום ייחודי המצריך ידע וניסיון מקצועי ספציפי, הרי שההמלצה הגורפת היא למצוא חנות מקצועית העוסקת אך ורק בתחום כלי נשיפה, אשר בה נמצא אדם שהוא באמת מומחה לכלי נשיפה היכול לענות באופן מקצועי לכל שאלותיך וכמובן לבחור ולבדוק עבורך סקסופון שיתאים עבורך, להשמיע לך את הסקסופון, לאשר תקינותו ואף להעניק לך אחריות על איכות ותפקוד הסקסופון שאתה רוכש במיטב כספך !! 

איזה סקסופון חדש לבחור ?

בבחירת הסקסופון החדש שלך קח בחשבון כי בתהליך ייצור סקסופון מעורבת ברמה כזו או אחרת עבודת יד ולכן לעולם לא תמצא שני סקסופונים זהים לחלוטין, קיימים הבדלים לא קטנים אפילו בין סקסופונים בני דגם זהה ואף מאותו פס ייצור.

מהם ההבדלים בין סקסופונים שונים ?

ההבדלים המורגשים בין סקסופונים מאותו דגם ואף מאותו פס ייצור עשויים להיות בכיוונון חוזק הקפיצים, באופן חיתוך ושיוף הגביעים (משפיע על הפקת הצליל), בגובה הקלאפות מעל הגביעים (משפיע על פיזור הצליל ועל האינטונציה הפנימית של הסקסופון), ייתכנו הבדלים באופן הושבת הכריות (כריות שאינן אוטמות משמעו בריחת אוויר וקושי בנגינה), פרמטרים אילו ואחרים משפיעים ביותר על איכות ואופי הצליל, קלות ונוחות הנגינה וההנאה מן הנגינה.

היכן כדאי לך לקנות סקסופון ומדוע ?

כאן באים לידי ביטוי היתרונות המשמעותיים של קניית סקסופון מידיו של מומחה לכלי נשיפה אשר נהנה לעבוד בהובי שלו בכל יום מחדש ושמח להעניק לך מן הידע האישי העצום והניסיון רב השנים בתחום כלי נשיפה.

גידי אורן דואג כבר 25 שנים לטפל בכל סקסופון חדש או משומש לפני מכירתו ומשביח אותו על מנת שתוכל לקבל "מקסימום סקסופון" בכסף שלך

תוכל לבחון סקסופונים שונים בעצמך או בעזרת המורה שלך או נגן סקסופון מקצועי, להשוות ביניהם ולבחור לעצמך את הסקסופון הטוב ביותר מביניהם.

אחריות מקיפה על סקסופון:

היתרון הנוסף של קניית סקסופון אצל גידי אורן כלי נשיפה היא האחריות המיוחדת והמורחבת. גידי אורן הוא הכתובת עבורך בכל מה שקשור לסקסופון שלך, יעניק לך הוראות הפעלה והסברים מפורטים איך לשמור על סקסופון, איך מנקים סקסופון, מה מותר ומה אסור, גם כיוונונים הנחוצים לאחר מכן יבוצעו ללא תשלום ובמקצועיות רבה.  

זהירות - סקסופונים סינים:

בעשור האחרון, השוק מוצף בכל מיני סקסופונים זולים מסין ומן המזרח הרחוק אשר אימצו לעצמם שמות יוקרתיים ומפוצצים בנוסח אנגלי או בנוסח צרפתי המסווים לכאורה את מוצאם המלוכסן. מחירם אמנם זול אך איכותם זולה עוד יותר, אמינותם ואורך חייהם מוטלים בספק, לסקסופונים אילו אין עמידות לאורך זמן ותדירות התיקונים בהם גבוהה !!

קניית סקסופון משומש מאדם פרטי: 

קניית סקסופון משומש מחייבת בדיקה מקצועית ויסודית הרבה יותר מאשר בקניית סקסופון חדש. כמו בכל מוצר יד שנייה הרי שגם סקסופון יד שנייה הוא בעל עבר שאותו לא ניתן באמת לדעת, גם את הסיבות האמיתיות למכירת הסקסופון לא תמיד תדע, במיוחד אם תחשוב על קניית סקסופון משומש מאדם פרטי אשר האינטרס הברור שלו הוא למכור לך... במקרה שכזה אין לך אפשרות החלפה או השוואה.

סקסופון משומש שקנית מאדם פרטי עלול להיות במצב לא טוב ועם בעיות אשר קשה להבחין בהן בבדיקה הראשונית אלא רק בהמשך.

תמיד יש לקחת בחשבון כי אמנם ההשקעה הכספית הראשונית בקניית סקסופון משומש יכולה להיות נמוכה יחסית ולכאורה להיראות כ"מציאה", אך הכסף שאתה עלול להוציא עבור התיקונים השונים להם יזדקק הסקסופון לאחר מכן עקב מצבו הטכני הלקוי, יכול לחבל בכדאיות העסקה.

איך להימנע מקניית "חתול בשק" או יותר נכון "סקסופון בשק" ?

כדי להימנע מקניית "חתול בשק" כדאי לך להיעזר בשירותיו של מומחה העוסק בתחום תיקון כלי נשיפה, על מנת שיבדוק עבורך האם קיימות בסקסופון בעיות מהותיות ושמא יצריך השקעה ראשונית גדולה כמו למשל תיקון גדול והכרחי אשר יהפוך את הקנייה לבלתי משתלמת.

בדיקת סקסופון אצל מומחה לתיקון כלי נשיפה ויתרונותיה:

בבדיקת הסקסופון יבדוק המומחה את גילו והאם קיימים בו שברים ונזקים חבלתיים או שמא אולי נזקים בלתי הפיכים, קורוזיה, האם פעמון הסקסופון מחובר כהלכה לגוף הסקסופון, האם צוואר סקסופון הוא מקורי, האם חסרים ברגים או קפיצים או חלקים חשובים, האם ישנם צירים פנימיים תקועים שהחלידו וצריך לחלצם כדי שהמכאניקה תוכל לפעול בחופשיות, כדאי לבחון חופשים במכאניקה, הלחמות שהתנתקו ממקומן, בלאי הכלי, יכולתו לנגן מכוון וכמובן את מצב הכריות, המומחה יבדוק האם הן משומשות מדי או קרועות והאם הן אוטמות כהלכה את הגביעים (Tone Holes) וכו'...

לפיכך- אם באפשרותך לערוך לסקסופון בדיקה ראויה בה תקבל הערכת שווי ערך אמיתית של הסקסופון ולהיות ערני לסימנים ול"נורות אדומות" אשר עשויים להתריע בפניך אם חלילה מדובר בהשקעה כספית גבוהה יותר מן ההוצאה הנראית לעין, נראה כי קניית סקסופון משומש באופן זה, היא אופציה מצויינת.

סקסופון משומש ? עם קצת מזל וסבלנות, אולי תמצא מציאה ?

אם יתמזל מזלך, ייתכן ואף תצליח  במחיר של סקסופון חדש ופשוט יחסית, למצוא סקסופון משומש מתקדם ואיכותי הרבה יותר.

אין סיבה מיוחדת לחשוש מכך שמדובר בכלי ישן יותר, כיוון שבאופן עקרוני, כאשר מדובר בסקסופון ראוי לשמו שלא עבר טראומות חבלתיות או הזנחה, אין חשיבות רבה לגילו של הכלי ולפעמים אפילו ההיפך הוא הנכון.

סקסופונים אשר יוצרו לפני עשרים או שלושים שנה יוצרו בסטנדרט גימור ובקרת איכות גבוהים הרבה יותר מן הסטנדרטים המקובלים כיום, אפילו בחברות יצרניות נחשבות. זאת בשל התחרות הגוברת בתחום ייצור כלי נגינה בעולם וכניסתם לשוק של סקסופונים מתוצרת המזרח הרחוק הזולים מאוד באיכותם.

איך תדע שאכן מצאת מציאה אמיתית ?

אם למשל מצאת סקסופון משומש איכותי בן עשר או עשרים שנים, בהחלט ייתכן כי תוכל לקנות אותו במחיר זול יותר מאשר סקסופון חדש אחר ואפילו קיים סיכוי לא קטן שיהא זה בעצם סקסופון איכותי הרבה יותר מאילו המיוצרים כיום, אפילו מן הדגם הדומה.

אם הצלחת למצוא כזאת "מציאה" אמיתית, הרי גם אם יזדקק לאיזשהו טיפול תחזוקתי אצל מתקן סקסופונים, ברור כי קניית סקסופון משומש כזה משתלמת לך יותר מאשר קניית סקסופון חדש.

בדיקת סקסופון - לא כל הנוצץ זהב - לך על בטוח !!

במידה ונפלת על סקסופון "מציאה" ובדקת אותו היטב אצל מומחה לסקסופונים כדי "ללכת על בטוח", אל תשפוט אותו לרעה אם אינו נוצץ ומבריק או שהציפוי שלו מעט שרוט או משחיר.

זכור נא כי אילו פרטים חיצוניים זניחים אשר לרוב אינם מעידים על מצב הנגינה של הסקסופון ו/או איכותו הבסיסית ואשר לרוב ניתן לטפל בהם אם הם באמת יהיו חשובים עבורך.

עליך לדעת כי גם סקסופון חדש לא יישאר מבריק לעד וגם הוא לבטח יזדקק מעת לעת לטיפולי תחזוקה שוטפת. 

קניית סקסופון משומש או סקסופון חדש בחו"ל או דרך האינטרנט:     

האינטרנט פותח עבורנו אפשרויות קנייה בלוחות יד שנייה של מוצרים רבים כולל כלי נשיפה משומשים, קל לך לאתר מוכרים מכל רחבי העולם ולכאורה זאת נראית ממש אידיליה.

אך לקנייה כזאת יש יותר חסרונות מיתרונות, קנייה אינטרנטית דורשת השקעת זמן רב במעקב וחיפוש אחרי ההיצע של סקסופונים משומשים ומודעות יד שנייה בלוחות המודעות באינטרנט, ברוב המקרים זו בעצם אשלייה כיוון שאסור לקנות סקסופון מבלי לבדוק אותו היטב ובמקרה זה אין לך אפילו אפשרות לראות ולנסות את הסקסופון !!

קניית סקסופון באופן זה - הימור מסוכן:

קניית סקסופון משומש בחו"ל או דרך האינטרנט היא הימור בעייתי. בהסתמך על נסיונם של מאוכזבים רבים, סקסופון שמצאת בדרך זו, עלול להיות במצב לא טוב ועם בעיות אשר קשה יהיה להבחין בהן בתמונות אשר ששלח אליך המוכר מחו"ל באימייל. 

בחיפושיך באתרי מכירות שונים כגון Ebay ודומיו, סביר להניח כי תוכל למצוא סקסופון משומש במחיר זול יותר מאשר תמצא בארץ, אך יש לקחת בחשבון כי אמנם ההשקעה הכספית הראשונית לקניית סקסופון משומש יכולה להיות נמוכה יחסית ולכאורה להיראות כ"מציאה", אך בדוק נא כי לא שכחת לקחת בחשבון גם את עלויות העברת הכסף למוכר בחו"ל, עלויות האריזה ועלויות המשלוח לארץ, עמילות מכס ודמי שחרור מן המכס יחד עם המיסים והמע"מ שתשלם על הכלי כאשר יעבור במכס בכניסתו ארצה...

בסוף זה גם לא יוצא כל כך זול כפי שתכננת ולכשתפתח את החבילה אתה עלול למצוא בתוכה "חתול בשק".

העלויות הנוספות שאתה עלול לשלם בגין הימור בעייתי:

העלויות הנוספות שאתה עלול לשלם עבור התיקונים השונים להם יזדקק הסקסופון לאחר מכן עקב מצבו הטכני הלקוי, יכול לחבל בכדאיות העסקה.

בדומה למכונית משומשת, אותה לעולם לא תרכוש מבלי לראותה ולבודקה לפרטי פרטים, הרי שגם במקרה זה מומלץ לבצע בחינה פיזית של סקסופון משומש לפני הקנייה, המלצה המקבלת משנה תוקף כאשר מדובר ברכישה מאדם פרטי ו/או דרך האינטרנט.

ללא בדיקה מקצועית אצל מומחה לסקסופונים הנך מניח את כספך על קרן הצבי והקנייה הופכת להימור שבד"כ אינו מצדיק את הסיכון.

רוב המקרים של קניית סקסופונים באופן זה, הסתברו כהימור לא מוצלח:

עליך לקחת בחשבון כי במידה ולא הצלחת בקנייה אינטרנטית זו, הרי שהזמן והאנרגיות שתשקיע שוב בהתעסקות הממושכת אל מול המוכר/החנות בחו"ל לא ישתלמו, עלויות טלפונים לחו"ל ומישלוחים יקרים, תחושות אי שביעות רצון ותיסכול אשר ילוו את הקנייה הבלתי מוצלחת, במיוחד אם תצטרך להשקיע כאן בארץ תיקונים על חשבונך, על מנת להביא את הסקסופון למצב נגינה, במקרה הטוב !!

נשפנים רבים וטובים אשר לא הקשיבו לעצה חכמה ונאלצו לחוות על בשרם אכזבה כואבת, הודו בצער רב כי קנו באינטרנט רק שלוש פעמים: פעם ראשונה, פעם אחרונה ופעם אחת יותר מדי...

קניית סקסופון משומש מחנות כלי נשיפה מקצועית - קנייה בטוחה:      

אם בחרת שלא להתעסק עם מודעות באינטרנט, עגמת נפש ואכזבות למיניהן קיימת האופציה המומלצת של רכישת סקסופון משומש מחנות העוסקת אך ורק בתחום כלי נשיפה וסקסופונים והמנוהלת ע"י אדם שהוא במקצועו מומחה לכלי נשיפה ומסוגל לענות באופן מקצועי לכל שאלותיך, לבחור ולבדוק עבורך את הסקסופון המדובר, להשמיע לך את הסקסופון, לתת לך תמונה אמיתית לגבי מצב הסקסופון ולאשר את תקינותו תוך מתן אחריות על איכות ותפקוד הסקסופון שאתה רוכש במיטב כספך.

רכישת סקסופון עם "אבא ואמא" - אחריות ואמינות:

רכישת סקסופון באופן שכזה תהא תמיד האופציה העדיפה כיוון שהיא הרבה יותר בטוחה ותעניק לך שקט נפשי, לסקסופון המשומש יש "אבא ואמא" וקח בחשבון כי סקסופונים משומשים בחנות ייחודית שכזאת, נבדקו בקפידה ונמצאים במצב טכני מצוין כיוון שכל חנות כלי נשיפה מקצועית תמיד תנסה לשמור על הנכס היקר ביותר שלה - האמינות והמוניטין.

לסיכום, רכישת סקסופון אינה רק פונקציה של מחיר זול אלא במיוחד של איכות ותמורה לכספך, על מנת שלא ליפול בפח ולקנות סקסופון שאינו מתאים עבורך, השתדל תמיד להיעזר באיש מקצוע - מומחה לסקסופונים , לפני הקנייה.

 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מידע
טלפון: 052-2505092
יצירת קשר
מזמינים וחוסכים