X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

קניית חצוצרה חדשה או חצוצרה משומשת ? טיפים חשובים

נא להכיר - חצוצרה: 

חצוצרה הוא כלי נשיפה השייך למשפחת כלי נשיפה ממתכת, עשוייה פליז או סגסוגת משודרגת הכוללת נחושת ומתכות איכותיות אחרות, בית השסתומים Valve Section כולל שלושה שסתומים המאריכים / מקצרים לסירוגין צינורות אוויר ובכך יוצרים צלילים בגובה שונה.

מה ההבדל בין חצוצרה פשוטה לחצוצרה איכותית בעבודת יד ?

  • חצוצרות איכותיות יותר עשויות ממתכות רכות ויקרות יותר ונבנות בתשומת לב רבה בעבודת יד מקצועית עדינה ומדוייקת.
     
  • בניית חצוצרות בעבודת יד וממתכות יקרות מייקרת אותם על פני חצוצרות פשוטות העשויות ממתכת פשוטה ומיוצרות במפעלים תעשייתיים בשיטת הסרט הנע.

על סוגי חצוצרות: 

במשפחת החצוצרות קיימים סוגים רבים של חצוצרות עם מאפיינים שונים, כגון: חצוצרה בסי במול, חצוצרה בדו, פלוגל הורן, קורנט, מלופון וכו'... לחצוצרות ניתן להוסיף תוספות שונות ובטווח מחירים לא גדול.

על כן, רכישת חצוצרה מצריכה איסוף מידע וקבלת ייעוץ מקצועי, במיוחד עבור אנשים אשר אינם בעלי רקע בנגינת חצוצרה, או כאלה הנמצאים בשלבי נגינה מוקדמים.

אנשים רבים אינם מודעים להבדלים בין סוגי חצוצרות ופעמים רבות מופתעים מן המחירים וממורכבות הבחירה בחצוצרה המתאימה.

קניית חצוצרה זולה ? תחשוב פעמיים !!

גידי אורן מומחה לכלי נשיפה ממליץ לך לאסוף מידע ולהשקיע מחשבה והגיון לפני רכישת חצוצרה חדשה, לנסות ולהבין היטב מדוע לא כדאי לקנות חצוצרה זולה אלא דווקא לחשוב יותר בכיוון של חצוצרה איכותית, על מנת למנוע מצב לא נעים בו יצא שכרך בהפסדך.    

התנסות ראשונית בנגינת חצוצרה, השכרת חצוצרה ומציאת מורה לחצוצרה:              

אם מעולם לא ניסית לנגן על חצוצרה אזי מומלץ להתנסות מעט בנגינה לפני ההחלטה על רכישת חצוצרה ולקבוע שיעור ניסיון עם מורה לחצוצרה או להתייעץ עם נגן חצוצרה טוב, בד בבד עם השכרת חצוצרה לתקופת התנסות ראשונית של שלושה חודשים.

זוהי תקופה סבירה ומספקת על מנת להבין ולגבש דעה עד כמה אתהרציני לגבי המשך הנגינה בחצוצרה.  

השכרת חצוצרה - על מה כדאי להקפיד ?

הקפד כי החצוצרה השכורה תהיה איכותית ונוחה לנגינה. קח בחשבון כי חצוצרה אשר אינה מטופלת אצל מומחה לכלי נשיפה ואשר צינורותיה לרבות צינורות הכיוון שלה סתומים ואינם זזים, או ששסתומיה נתקעים ואינם עולים, עלולה להיות קשה מאוד לנגינה ולגרום לך לנגינה מאומצת, לתסכול ולהתקדמות איטית בנגינה.

איכות החצוצרה השכורה חשובה מאוד כיוון שהקשיים הטכניים הללו בנגינה אשר אינם באשמת המנגן או מפאת היעדר כשרון מוסיקלי, עלולים חלילה לחרוץ לרעה את גורל ההתנסות בנגינה.

זמנך יקר ? קח את עניין החצוצרה ברצינות !!

כיוון שפינית זמן יקר להתנסות זו, קח אותה ברצינות. חשוב להבין כי הצעדים הראשונים בנגינת חצוצרה אינם קלים, גם בהשוואה לכלים אחרים וייתכן אף כי בהתחלה יהיה מעט קשה עבורך להפיק ממנה צלילים או להחזיק אותה.

זכור כי ההתחלה הקשה כלל אינה מעידה על הפוטנציאל שלך להמשך ולמעשה, אם ההתנסות עם החצוצרה הותירה אותך סקרן להמשך ועם "טעם של עוד" וההתלהבות  מן הנגינה אכן מרגשת אותך, אזי שווה להמשיך לנגן ולחשוב ברצינות על רכישת חצוצרה. 

שיעורי נגינה אצל מורה לחצוצרה:      

בטרם כל, חשוב מאוד למצוא מורה לחצוצרה, מורה טוב אינו חייב להיות נגן חצוצרה מעולה אלא פשוט מורה טוב לחצוצרה שיהיה לך חיבור טוב עימו ואשר ידע להעביר לך את הידע המקצועי שלו. אפשר למצוא מורה פרטי לחצוצרה או לימוד נגינה במסגרת קונסרבטוריון למוסיקה או בית ספר למוסיקה.

לאחר שלושה חודשים של שיעורי נגינה רצופים תוכל להבין ולגבש דעה עד כמה אתה רציני לגבי המשך הנגינה בחצוצרה ואז כאמור, להתחיל לחשוב על רכישת חצוצרה.

המלצות על מורה לחצוצרה:

 המלצות על מורה לחצוצרה ניתן לקבל מחברים המנגנים על חצוצרה, או להתייעץ עם מומחה לכלי נשיפה.

השכרת חצוצרה והיכן שוכרים ?       

מומלץ שלא לשכור חצוצרה מקונסרבטוריון או בית ספר למוסיקה, מבלי שבדקת אותה והנך בטוח באיכותה הטובה של החצוצרה.

המלצה זו אינה גורפת אך מפאת חוסר בתקציב לתיקון כלי נשיפה במוסדות מסוג זה, במקרים רבים שוכבים כלי נשיפה מוזנחים במשך שנים על מדפים במחסן קונסרבטוריון או בתי ספר למוסיקה מבלי שעוברים טיפול תחזוקתי שוטף ולכן מצבם רע, קשה מאוד לנגן עליהם והם אינם מומלצים לנגינה, במיוחד לא עבורך כיוון שאיכות החצוצרה היא קריטית עבורך להתנסות הראשונית בנגינה והקשיים הטכניים הללו בנגינה אשר אינם באשמתך ואינם קשורים לכישרונך המוסיקלי, עלולים חלילה לחרוץ לרעה את גורל ההתנסות שלך בנגינה !! 

בכל מקרה, מומלץ לבדוק את החצוצרה אצל מתקן כלי נשיפה או להתייעץ עם מומחה לכלי נשיפה.

גידי אורן ישכיר לך חצוצרה במחיר לא יקר לתקופת מינימום של שלושה חודשים, החצוצרות המושכרות הם באיכות מצויינת, מטופלות ונבדקות בקפידה על מנת לשרת את המטרה, כאמור - זוהי תקופה סבירה ומספקת על מנת להעריך עד כמה אתה רציני לגבי המשך הנגינה על חצוצרה.

הגיע הזמן לחשוב על קניית חצוצרה:       

השכרת חצוצרה היא פתרון נפלא לתקופת שיעורי הנגינה הראשונים וההתנסות הראשונית, לאחר מכן, אם תחליט להמשיך ולנגן אזי כנראה שהגיע הזמן לקנות חצוצרה.

במידה ותחליט לקנות את החצוצרה ששכרת או כל חצוצרה אחרת, גידי אורן יקזז עבורך ממחיר קניית חצוצרה את שלושת חודשי השכירות הראשונים שכבר שילמת, מה שהופך את השכרת החצוצרה למשתלמת עוד יותר.

תקופת שכירות ארוכה של יותר משלושה חודשים אינה משתלמת בשל ההוצאה המצטברת על השכירות אשר באה על חשבון תקציב קניית חצוצרה חדשה.

קניית חצוצרה חדשה: 

באם התקציב העומד לרשותך מאפשר לך לקנות חצוצרה חדשה הרי שקיימות חנויות "כלבו" העוסקות במכירת כל כלי נגינה מכל הסוגים, אך כיוון שתחום כלי נשיפה הינו תחום ייחודי המצריך ידע וניסיון מקצועי ספציפי, הרי שההמלצה הגורפת היא למצוא חנות מקצועית העוסקת אך ורק בכלי נשיפה, אשר בה נמצא אדם שהוא באמת מומחה לכלי נשיפה היכול לענות באופן מקצועי לכל שאלותיך וכמובן לבחור ולבדוק עבורך את החצוצרה, להשמיע לך חצוצרות נוספות ולהשוות ביניהן, לאשר את תקינותה ואף להעניק לך אחריות על איכות ותפקוד חצוצרה שהנך רוכש במיטב כספך !! 

איזו חצוצרה לבחור ?

בבחירת חצוצרה חדשה קח נא בחשבון כי בתהליך ייצור חצוצרה מעורבת ברמה כזו או אחרת עבודת יד ולכן לעולם לא תמצא שתי חצוצרות זהות לחלוטין, קיימים הבדלים לא קטנים אפילו בין חצוצרות בנות דגם זהה ואף מאותו פס ייצור.

מהם ההבדלים בין חצוצרות ?

ההבדלים המורגשים בין חצוצרות מאותו דגם ואף מאותו פס ייצור עשויים להיות בחוזק קפיצי השסתומים, בפעולת השסתומים, בהתנגדות החצוצרה המשפיעה על קלות הפקת הצליל, באופי ובגוון הצליל (אטום יותר, פתוח יותר מבריק יותר...), הבדלים ברמת פיזור הצליל, ייתכנו הבדלים באינטונציה הפנימית של החצוצרה, פרמטרים אילו ואחרים משפיעים ביותר על קלות הנגינה וההנאה מן הנגינה.

היכן כדאי לקנות חצוצרה ?

כאן באים לידי ביטוי היתרונות המשמעותיים של קניית חצוצרה מידיו של מומחה לכלי נשיפה אשר נהנה לעבוד בהובי שלו בכל יום מחדש ושמח להעניק לך מן הידע האישי העצום והניסיון רב השנים בתחום כלי נשיפה.

גידי אורן דואג כבר 25 שנים לטפל בכל חצוצרה חדשה או משומשת לפני מכירתה ומשביח אותה על מנת שתוכל לקבל "מקסימום חצוצרה" בכסף שלך

תוכל לבחון חצוצרות שונות בעצמך או בעזרת המורה שלך או נגן חצוצרה מקצועי, להשוות ביניהם ולבחור לעצמך את החצוצרה הטובה ביותר מביניהם.

אחריות מורחבת על חצוצרה:

היתרון הנוסף של קניית חצוצרה אצל גידי אורן כלי נשיפה היא האחריות המיוחדת והמורחבת. גידי אורן הוא הכתובת עבורך בכל מה שקשור לחצוצרה שלך, יעניק לך הוראות הפעלה והסברים מפורטים איך לשמור על החצוצרה, איך לנקות אותה, מה מותר ומה אסור, גם כיוונונים הנחוצים לאחר מכן יבוצעו ללא תשלום ובמקצועיות ללא תחרות. 

זהירות - חצוצרות סיניות:

בעשור האחרון, השוק מוצף בכל מיני  חצוצרות זולות מסין ומן המזרח הרחוק אשר אימצו לעצמם שמות יוקרתיים ומפוצצים בנוסח אנגלי או בנוסח צרפתי המסווים לכאורה את מוצאם המלוכסן. מחירן אמנם זול אך איכותן זולה עוד יותר, אמינותן ואורך חייהן מוטלים בספק, חצוצרות אילו אינן עמידות לאורך זמן ותדירות התיקונים בהן גבוהה !!

קניית חצוצרה משומשת מאדם פרטי: 

קניית חצוצרה משומשת מחייבת בדיקה מקצועית ויסודית הרבה יותר מאשר בקניית חצוצרה חדשה. כמו בכל מוצר יד שנייה הרי שגם חצוצרה יד שניה הוא בעל עבר שאותו לא ניתן באמת לדעת, גם את הסיבות האמיתיות למכירת החצוצרה לא תמיד תדע, במיוחד אם חושבים על קניית חצוצרה משומשת מאדם פרטי אשר האינטרס הברור שלו הוא למכור לך, במקרה שכזה אין לכם אפשרות החלפה או השוואה.

כמו כן, חצוצרה משומשת שקנית מאדם פרטי עלולה להיות עם בעיות אשר קשה להבחין בהן בבדיקה הראשונית אלא רק בהמשך.

תמיד יש לקחת בחשבון כי אמנם ההשקעה הכספית הראשונית בחצוצרה יד שניה יכולה להיות נמוכה יחסית ולכאורה להיראות כ"מציאה", אך הכסף שאתה עלול להוציא עבור התיקונים השונים להם תזדקק החצוצרה לאחר מכן עקב מצבה הטכני הלקוי, יכול לחבל בכדאיות העסקה.

איך להימנע מקניית "חתול בשק" או יותר נכון "חצוצרה בשק" ?

כדי להימנע מקניית "חתול בשק" כדאי להיעזר בשירותיו של מומחה בתחום תיקון כלי נשיפה, על מנת שיבדוק האם קיימות בחצוצרה בעיות מהותיות ושמא יצריך השקעה ראשונית גדולה כמו למשל תיקון גדול והכרחי אשר יהפוך את הקנייה לבלתי משתלמת.

בדיקת חצוצרה אצל מומחה לתיקון כלי נשיפה ויתרונותיה:

בבדיקת החצוצרה יבדוק המומחה את גילה והאם קיימים בה שברים ונזקים חבלתיים או שמא אולי נזקים בלתי הפיכים, קורוזיה, האם כל ההלחמות מחוברות למקומן או שמא חלקן התנתקו ממקומן, האם חסרים ברגים או קפיצים או חלקים חשובים, האם פעולת השסתומים (בוכנות) תקינה וקפיציהם שווים בחוזקם, פעולת צינורות הכיוון והאפשרות להוציאן ולהכניסן בקלות למקומן, תפקוד נקזי הרוק, בלאי הכלי וקומפרסיה בין השסתומים לבתי השסתום, כיוון ואינטונציה פנימית, מצב הניקיון הפנימי של הצנרת (לכלוך מצטבר במובילי האוויר של חצוצרה עלול להיות קרקע פורייה לפטריות וחיידקים המסוכנים לבריאותכם) וכו'...

לפיכך- אם באפשרותך לערוך לחצוצרה בדיקה ראויה בה תקבל הערכת שווי ערך אמיתית שלה ותוכל להיות ערני לסימנים ול"נורות אדומות" אשר עשויים להתריע בפניך אם חלילה מדובר בהשקעה כספית גבוהה יותר מן ההוצאה הנראית לעין, נראה כי קניית חצוצרה משומשת באופן זה, היא אופציה מצויינת.

חצוצרה משומשת ? עם קצת סבלנות ומזל אולי תמצא מציאה...

אם יתמזל מזלך, ייתכן ואף תצליח  במחיר של חצוצרה חדשה ופשוטה יחסית למצוא חצוצרה משומשת מתקדמת ואיכותית הרבה יותר.

אין סיבה מיוחדת לחשוש מכך שמדובר בכלי ישן יותר כיוון שבאופן עקרוני, כאשר מדובר בחצוצרה ראויה לשמה שלא עברה טראומות חבלתיות או הזנחה, אין חשיבות רבה לגיל החצוצרה ולפעמים אפילו ההיפך הוא הנכון.

חצוצרות אשר יוצרו לפני עשרים או שלושים שנה יוצרו בסטנדרט גימור ובקרת איכות גבוהים הרבה יותר מן הסטנדרטים המקובלים כיום, אפילו בחברות יצרניות נחשבות. זאת בשל התחרות הגוברת בתחום ייצור כלי נגינה בעולם וכניסתן לשוק של חצוצרות מתוצרת המזרח הרחוק הזולים מאוד באיכותם.

איך תדע שמצאת מציאה אמיתית ?

לכן, אם למשל מצאת חצוצרה משומשת איכותית בת עשר או עשרים שנים, בהחלט ייתכן כי תוכל לקנות אותה במחיר זול יותר מאשר חצוצרה חדשה אחרת ואפילו קיים סיכוי לא קטן שתהא זו בעצם חצוצרה איכותית הרבה יותר מאילו המיוצרות כיום אפילו מן הדגם הדומה.

אם הצלחת למצוא כזאת "מציאה" אמיתית, הרי גם אם תזדקק לאיזשהו טיפול תחזוקתי אצל מתקן חצוצרות , ברור כי קניית חצוצרה משומשת כזאת משתלמת לכם יותר מאשר קניית חצוצרה חדשה.

בדיקת חצוצרה - לא כל הנוצץ זהב - לך על בטוח !!

במידה ונפלת על חצוצרה "מציאה" ובדקת אותה היטב אצל מומחה כלי נשיפה כדי "ללכת על בטוח", אל תשפוט אותה לרעה אם אינה נוצצת ומבריקה או שהציפוי שלה מעט שרוט או השחיר.

זכור נא כי אילו פרטים חיצוניים זניחים אשר לרוב אינם מעידים על מצב הנגינה של חצוצרה ו/או איכותה הבסיסית ואשר לרוב ניתן לטפל בהם אם הם באמת יהיו חשובים עבורך.

עליך לדעת כי גם חצוצרה חדשה לא תישאר מבריקה לעד וגם היא לבטח תזדקק מעת לעת לטיפולי תחזוקה שוטפת.

קניית חצוצרה חדשה או חצוצרה משומשת בחו"ל או דרך האינטרנט:  

האינטרנט פותח עבורנו אפשרויות קנייה בלוחות יד שנייה של מוצרים רבים כולל כלי נשיפה משומשים, קל לך לאתר מוכרים מכל רחבי העולם ולכאורה זאת נראית ממש אידיליה.

אך לקנייה כזאת יש יותר חסרונות מיתרונות, קנייה אינטרנטית דורשת השקעת זמן רב במעקב וחיפוש אחרי ההיצע של כלי נשיפה משומשים ומודעות יד שנייה בלוחות המודעות באינטרנט, ברוב המקרים זו בעצם אשלייה כיוון שאסור לקנות כלי נשיפה מבלי לבדוק אותו היטב ובמקרה זה אין לך אפילו אפשרות לראות ולנסות את הכלי !! 

קניית חצוצרה באופן זה - הימור בעייתי:

חצוצרה משומשת שמצאת דרך האינטרנט או מאדם פרטי עלולה להיות במצב לא טוב ועם בעיות אשר קשה להבחין בהן בתמונות אשר שולח אליכם המוכר מחו"ל באימייל. 

בחיפושיך באתרי מכירות שונים כגון Ebay ודומיו, סביר להניח כי תוכל למצוא חצוצרה משומשת במחיר זול יותר מאשר תמצאו בארץ, אך יש לקחת בחשבון כי אמנם ההשקעה הכספית הראשונית בקניית חצוצרה משומשת יכולה להיות נמוכה יחסית ולכאורה להיראות כ"מציאה", אך בדוק נא כי לא שכחת לקחת בחשבון גם את עלויות העברת הכסף למוכר בחו"ל, עלויות האריזה ועלויות המשלוח לארץ, עמילות מכס ודמי שחרור מן המכס יחד עם המיסים והמע"מ שתשלם על הכלי כאשר יעבור במכס בכניסתו ארצה...

בסוף זה גם לא יוצא כל כך זול כפי שתכננת ולכשתפתח את החבילה אתם עלולים למצוא בתוכה "חתול בשק". 

העלויות הנוספות שאתה עלול לשלם בגין הימור בעייתי:

 העלויות הנוספות שאתה עלול להוציא עבור התיקונים השונים להם תזדקק החצוצרה לאחר מכן עקב מצבה הטכני הלקוי, יכולות לחבל בכדאיות העסקה.

בדומה למכונית משומשת, אותה לעולם לא תרכוש מבלי לראותה ולבודקה לפרטי פרטים, הרי שגם במקרה זה מומלץ לבצע בחינה פיזית של חצוצרה משומשת לפני הקנייה, המלצה המקבלת משנה תוקף כאשר מדובר ברכישה מאדם פרטי ו/או דרך האינטרנט.

לכן, ללא בדיקה מקצועית אצל מומחה לחצוצרות הנך מניח את כספך על קרן הצבי והקנייה הופכת להימור אשר בד"כ אינו מצדיק את הסיכון.

רוב הקניות הללו הסתברו כהימור לא מוצלח:

עליך לקחת בחשבון כי במידה ולא הצלחת בקנייה אינטרנטית זו, הרי שהזמן והאנרגיות שתשקיע שוב בהתעסקות הממושכת אל מול המוכר/החנות בחו"ל לא ישתלמו, עלויות טלפונים לחו"ל ומישלוחים יקרים, שלא לדבר על תחושות אי שביעות רצון ותיסכול אשר ילוו את הקנייה הבלתי מוצלחת, במיוחד אם תצטרך להשקיע כאן בארץ תיקונים על חשבונך, על מנת להביא את החצוצרה למצב נגינה, במקרה הטוב !!

נשפנים רבים וטובים אשר לא הקשיבו לעצה חכמה זו ונאלצו לחוות על בשרם אכזבה כואבת, הודו בצער רב כי קנו באינטרנט רק שלוש פעמים: פעם ראשונה, פעם אחרונה ופעם אחת יותר מדי...

קניית חצוצרה משומשת מחנות כלי נשיפה - קנייה בטוחה:  

אם תבחר שלא להתעסק עם מודעות באינטרנט, עגמת נפש ואכזבות למיניהן קיימת האופציה המומלצת של רכישת חצוצרה יד שניה מחנות העוסקת  אך ורק בכלי נשיפה וחצוצרות והמנוהלת ע"י אדם שהוא במקצועו מומחה לתחום כלי נשיפה ומסוגל לענות באופן מקצועי לכל שאלותיך, לבחור ולבדוק עבורך את החצוצרה המדוברת, להשמיע לך את החצוצרה, לתת תמונה אמיתית לגבי מצב החצוצרה ולאשר את תקינותה תוך מתן אחריות על איכות ותפקוד חצוצרה שאתה רוכש במיטב כספך.

רכישת חצוצרה עם "אבא ואמא" - אחריות ואמינות:

רכישת חצוצרה באופן שכזה תהא תמיד אופציה עדיפה כיוון שהיא הרבה יותר בטוחה ותעניק לך שקט נפשי, חצוצרה משומשת עם "אבא ואמא".

קח בחשבון כי חצוצרות משומשות בחנות ייחודית שכזאת, נבדקו בקפידה ונמצאים במצב טכני מצוין כיוון שכל חנות כלי נשיפה מקצועית תמיד תנסה לשמור על הנכס היקר ביותר שלה - האמינות והמוניטין.

לסיכום, רכישת חצוצרה אינה רק פונקציה של מחיר זול אלא במיוחד של איכות ותמורה לכספך, על מנת שלא ליפול בפח ולקנות חצוצרה שאינה מתאימה עבורך, השתדל תמיד להיעזר באיש מקצוע -  מומחה לחצוצרות, לפני הקנייה.

 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מידע
טלפון: 052-2505092
יצירת קשר
מזמינים וחוסכים