X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

גידי אורן תיקון כלי נשיפה - פילוסופיה של איכות ומצויינות

גידי אורן - תיקון כלי נשיפה:

 • שמי גידי אורן, מאז שנת 1974 מנגן על חליל צד (42 שנים) ומאז שנת 1985 (30 שנים) עוסק בתיקון כלי נשיפה וכן ייצור כלי נשיפה , מקצוע נפלא ואהוב, עליו חלמתי ופינטזתי עוד מאז היותי בן 14.
   
 • ברוב שנות ילדותי הצעירה עסקתי להנאתי בפיתוח כל מיני רעיונות בתחום הפיזיקה, המצאות מכאניות ואלקטרוניות ולצד זכייה בפרסים ראויים בגינם (כמו המדען הצעיר"), נהניתי לעזור בתחומים אילו לכל החברים.
   
 • לצד אילו, ביליתי שעות רבות באימוני נגינה בכל יום, למדתי אצל חלילנים מן השורה הראשונה בארץ ובחו"ל כגון: ד"ר אורי שוהם החלילן הראשון של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, פרופ' לחליל צד משה אפשטיין מן האקדמיה למוסיקה בהמבורג  ועוד מורים לנגינה רבים וטובים וכבר בגיל צעיר יחסית, זכיתי לקריירה מוסיקלית ססגונית ומרתקת.  

אומנות תיקון כלי נשיפה - חלום ילדות מתוק:

אך למעשה, חלומותי המתוקים על תיקון כלי נשיפה החלו כמה שנים קודם לכן, כאמור בגיל 14 לאחר שהחליל האישי שקיבלתי מהדוד מיכאל מארה"ב, התקלקל דווקא בבוקר של בחינת הקבלה לביה"ס תלמה ילין, את הבחינה עברתי עם חליל צד שהושאל מחבר ומאוחר יותר הביאוני הורי אל מתקן חלילים בשכונת הדר-יוסף.

מר שטיינר היה מתקן כלי נשיפה, איש מבוגר וחכם שהקסים אותי, בהשראת אישיותו הקורנת עורר בי את החלום הגדול, בזכותו נשביתי בקסמי המקצוע וגמרתי אומר בליבי ללמוד את אומנות תיקון כלי נשיפה בחו"ל, באופן מסודר ומקצועי. 

היכן לומדים תיקון כלי נשיפה ?

הלימודים בחו"ל (אירופה ארה"ב ואוסטרליה) והעבודה במפעלי הייצור של כלי נשיפה היו מרתקים, לימדוני רבות והעשירו את ניסיוני כ מתקן כלי נשיפה וכבונה כלי נשיפה, הלימודים כללו:

 • עבודה והשתלמויות מקצועיות במפעלי ייצור כלי נשיפה וחלילי צד בבוסטון,
 • לאחר מכן עבודה בתחום תיקון כלי נשיפה מכל הסוגים עבור בתי ספר למוסיקה בסידני שבאוסטרליה,
 • לאחר מכן עבודה במפעל Selmer Paris - ייצור סקסופונים בצרפת,
 • עבודה במפעל Buffet Crampon - ייצור קלרינטים בצרפת,
 • עבודה במפעל ייצור קרנות יער בגרמניה,
 • עבודה משותפת בשנת 1990 עם מר סבסטיאן טורו - מומחה לקלרינטים מקצועיים בפאריס,
 • עבודה משותפת בשנת 1992 ובשנת 1995 עם ד"ר אמיליו ליונס מבוסטון הנחשב מומחה מס' 1 בעולם  בתיקון סקסופונים,
 • עבודה משותפת עם מר סלבטורה פאוליסי - מומחה עולמי לתיקון חלילי צד בפאריס (עוסק בבניית ראשי חליל צד מקצועיים),
 • ביקורים רבים אצל טכנאי כלי נשיפה מקצועיים ברחבי העולם למטרת פיתוח והחלפת סודות מקצועיים.

תיקון כלי נשיפה - 25 שנה של שירות לקוחות בסטנדרטים גבוהים:

במהלך 25 שנות עבודה נצבר ידע מקצועי רב, מיומנות וכן סודות מקצועיים ייחודיים, נרכשו כלי עבודה משוכללים ומדוייקים לצורך תיקון כלי נשיפה, משנה לשנה שודרגה המעבדה מבחינת רמתה המקצועית וההקפדה העיקשת על סטנדרטים גבוהים מאוד בעבודה ובתחום שירות הלקוחות, כדי לתת מענה אולטימטיבי ובלתי מתפשר לכל הנגנים השולחים את כלי הנשיפה שלהם אלי מכל קצוות תבל, לצורך תיקון מקצועי.

מוניטין עולמי בתחום תיקון כלי נשיפה:  

המוניטין הרב בתחום תיקון כלי נשיפה הוא בזכות השימוש בחומרים המעולים ביותר ללא פשרות ובזכות העבודה הקפדנית המבוצעת בלהט השמרנות ובסבלנות אין קץ, עד לפתרון יסודי של כל בעייה.

לקבל לתיקון כלי נשיפה אישי של נגן זו אחריות עצומה ואני משקיע בתיקון הכלי את מלוא הריכוז ותשומת הלב הידע המקצועי והנסיון, לא משנה כמה זמן יידרש ממני לצורך התיקון אבל מבחינתי כל הבעיות בכלי חייבות לבוא על פתרונן.

לאורך השנים נוצרה מסורת שירות לאלפי נשפנים וכן תזמורות בארץ ובחו"ל, ביניהן: התזמורת הפילהרמונית הישראלית , התזמורת הקאמרית הישראלית , התזמורת הסימפונית ראשל"צ , התזמורת הסימפונית רשות השידור , הסימפונייטה באר שבע , תזמורת צהל , תזמורת המשטרה , תזמורת בני קיבוצים , תזמורות נוער, בתי ספר למוסיקה, קונסרבטוריונים עירוניים (בערים רבות), הרכבים קאמריים, תזמורת האופרה של פרנקפורט , תזמורת האופרה של מינכן וכו'... המביעים תודתם במכתבי תודה מחמיאים ובמשלוח כלי הנשיפה שלהם מדי שנה בקביעות, לטיפולי שנתיים ותחזוקה שוטפת. 

אהבתי למקצוע תיקון כלי נשיפה:

תיקון כלי נשיפה אינו רק "מקצוע" אלא אהבתי ומפעל חיי, אני נהנה לתקן כל כלי נשיפה כאילו היה זה הכלי האישי שלי, מבחינתי זהו תענוג עצום !!

 עבודת הושבת הכריות בכלי נשיפה אמנם אורכת שעות על גבי שעות של איתור בריחות אוויר בכריות וטיפול בהן, בחליל צד למשל, נדרשת הדבקת חלקי טבעות דקיקות (נייר ופלסטיק דק) תחת הכריות שאינן אוטמות, למניעת בריחות האוויר וזו עבודה טרחנית הדורשת סבלנות ודייקנות אין קץ, אך חשיבותה רבה לאין ערוך, שכן הפרטים הקטנים הם אילו שעושים את ההבדל הגדול.

אני    נהנה להשקיע זמן, אנרגיות טובות וחומרים איכותיים,  בסיום העבודה הכלי ינגן מדהים והתוצאות הטובות ביותר הן המחמאות !!      

מחוייבות עליונה לצרכי הלקוח:

כל כלי נשיפה היוצא מבית המלאכה שלי הוא מבחינתי כרטיס ביקור בעל חשיבות עליונה ו וובעבודתי הנני מחויב לרמה גבוהה, למשמעת עצמית, לאחריות, להגינות ולהעמדת צרכי הלקוח לפני כל דבר אחר !!  

תיקון כלי נשיפה מקצועי ובעזרת חומרים איכותיים בלבד:

השימוש בכריות מיוחדות ואיכותיות עבור חליל צד ועבור סקסופון הוא חיוני ביותר ועל כן אני מקפיד לרכוש בכל שנה באביב בביקורי בצפון איטליה בעיירה Trento מלאי כריות איכותיות המיוצרות אחת אחת בעבודת-יד קפדנית  ע"פ הזמנה, בעת קנייתן אני מעדיף לבדוק אותן שוב, אחת אחת, בשבע עיניים.

את הכריות המיוחדות לקלרינט מסוג Gortex הידועות באיכויותיהן, אני רוכש אחת לשנה בביקור במיפעל Buffet Crampon בכפר Mantes La Ville המרוחק מעט מן העיר פאריס, מיפעל ייצור קלרינטים Buffet Crampon שוכן לצד מיפעל ידוע אחר Selmer Paris , בשניהם עבדתי בעבר בתחום ייצור כלי נשיפה. שני המיפעלים הללו מייצרים קלרינטים משובחים כגון: קלרינט סי במול, קלרינט לה וכן קלרינט בס העשויים עץ גרינדילה, לצד ייצור סקסופונים משובחים כגון: סקסופון סופרן (סופראן), סקסופון אלט, סקסופון טנור, סקסופון בריטון ואפילו סקסופון בס.

את לוחות השעם המשמשים אותי בעבודתי, אני מקפיד לרכוש אחת לשנה בספרד או בפורטוגל משכבות מובחרות ונקיות (מינימום עיניים) של עצי שעם.

איך נראה שולחן העבודה של מתקן כלי נשיפה ?

שולחן העבודה שלי עמוס כלי עבודה רבים, אך אל דאגה - הם כולם מסודרים כמו חיילים בסידור מופתי כאילו זהו שולחן של רופא שיניים , חלקם הם באמת כלי עבודה של רופא שיניים ולצידם כלי עבודה רבים ומיוחדים אשר נבנו ספציפית עבורי ע"י שני מהנדסי מכונות בגרמניה בהזמנה מיוחדת, אנו נפגשים לעיתים קרובות לצורך תכנון משותף של כלי עבודה ייחודיים, לפי צרכים מדידות וספציפיקציות רלוונטיות אשר אספתי ורשמתי לעצמי במשך 25 שנות עבודתי. 

תיקון כלי נשיפה ופילוסופיה של שאיפה למצויינות כדרך חיים:

את הפילוסופיה של שאיפה למצויינות ודבקות במטרה למציאת פתרונות ללא פשרות או "קיצורי דרך" הנני חב להוריי היקרים ברוריה ורפי אשר הביאוני עד הלום והנחילוני ולימדוני כי רק בדרך ישרה, דרך אמת כפי שהם נוהגים בחייהם - הכל אפשרי וכמאמר חז"ל "יגעת ומצאת, תאמין".

עוד אציין כי לשמחתי אני עובד בהובי שלי וזאת מתנה וברכה נפלאה במובנים רבים, השירותים שאני מעניק לכלי נשיפה מוצעים בזאת במיוחד לאילו מביניכם המבינים ויודעים להעריך את ההבדל הגדול בין עבודה סבירה לעבודה מצויינת, התיקונים בכל כלי נשיפה מבוצעים לא רק בעזרת ידע ונסיון, אלא מכל הלב ועם הרבה נשמה !!