אתה נמצא ב: דף הבית > תיקון כלי נשיפה > תיקון כלי נשיפה - מקצוע של פעם ?
Share
תיקון כלי נשיפה - מקצוע של פעם ?
12/04/2016 19:03

תיקון כלי נשיפה - מקצוע של פעם ?

מקצועות רבים נעלמו מן העולם במהלך העשורים האחרונים, חלק ממקצועות אילו אף יישמעו הזויים לצעירים מבינינו אשר טרם נולדו בזמנים ההם, האם תיקון כלי נשיפה הוא מקצוע נכחד ?

משנה לשנה, העולם משתנה לנגד עינינו ובעידן הטכנולוגיה המתפתחת והתעשייה הממוחשבת והרובוטית, נראה כי מקצועות רבים אשר היו בשנות השישים-שבעים חלק מנוף ילדותנו, הופכים ל"זן נכחד" ואף "רחמנא ליצלן" הולכים ונעלמים מן העולם.

אילוצי העידן הטכנולוגי החדש, השינויים במדיניות הצריכה והקונספט המודרני של זמינות והחלפת חפצים "ישנים" ב"חדשים ומודרניים" במקום לתקן או למחזר, העלימו מן השטח הרבה "מקצועות חביבים של פעם".

נוסטלגיה - בעלי מקצוע של פעם:

מי מכם זוכר את מחלקי הנפט אשר היו עוברים מרחוב לרחוב ומנענעים בפעמון כדי לקרוא לכם החוצה לקנות מהם ג'ריקן נפט לחימום הבית ? האם זוכרים את מחלקי הקרח בסגנון דומה ? את שוטרי המקוף השכונתיים בסגנון "השוטר אזולאי" ?

ואל נא נשכח את משחיזי הסכינים ואת מוכרי בלוני הגאז הקטנים ל"סיפולוקס" אשר בעזרתם שתינו גזוז / סודה נפלאה בטעם של פעם... ואת מוכרי התירס ו"שערות סבתא" העוברים מרחוב לרחוב עם המיתקן המסתובב המותקן בשלומיאליות על תלת-אופן... ומה עם החלבן אשר נהג למכור חלב מבית לבית ?

מי הוא זה המסוגל למחוק מזכרונו את המוסיקה הקולנית של אוטו גלידה "ויטמן" או "סנוקרסט" אשר נהג להגיע ביום הקבוע לשכונה ? וגם את הלבלרים ברחוב לילינבלום בתל אביב אשר נהגו לשבת בהמתנה ובסבלנות אל מול שולחן קטנטן על המדרכה כאשר מכונת כתיבה מיושנת מונחת עליו, בעודם מוכנים ומזומנים להדפיס עבורכם כל מכתב עבור העירייה...

ומתי לאחרונה ניגשתם לסנדלר כדי לתקן נעל שנקרעה ? או שמא במקום זאת ניגשתם לקניון הקרוב ורכשתם זוג נעליים חדשות בחנות נוצצת, שהרי מי בכלל חושב לתקן נעליים בעידן המודרני ? כמה שנים עברו מביקורכם האחרון במכולת השכונתית בשביל שקית שוקו ? עם יד על הלב - האם נכון שאת הקניות הביתה אתם עושים כבר שנים ב"חצי חינם" או באיזה "טיב טעם" ענקי ונוצץ ?

ייצור כלי נשיפה: 

גם בתחום ייצור כלי נשיפה חלה קידמה משמעותית בארבעים השנים האחרונות, טכנולוגיות הייצור של כלי נשיפה התפתחו ובנוסף - כלי נשיפה רבים מיוצרים כיום במזרח הרחוק באיכות זולה ומהווים תחרות קשה ליצרנים הוותיקים והאיכותיים.

תיקון כלי נשיפה - מקצוע של פעם: 

למרות זאת, תיקון כלי נשיפה הוא אחד המקצועות של פעם אשר שרדו ועדיין שורדים מפאת הכמות האדירה של נגנים בכל העולם, הבוחרים לנגן על כלי נשיפה שהם בעלי מכאניקה עדינה, הדורשים תחזוקה מקצועית מעת לעת ובלא כן ישבקו חיים ולא ינגנו יותר.

כלי נשיפה חייבים תמיכה של יד מקצועית: 

נגני כלי נשיפה חדשים וגם נגני כלי נשיפה וינטאג' חייבים תמיכה של יד מקצועית - מומחה לכלי נשיפה אשר יחלצם מצרה ויתחזק עבורם את הכלי האישי והאהוב.

נשמח לסייע לך בכל שאלה או תיקון מקצועי של כלי נשיפה, הנך מוזמן להתקשר לשיחת חינם: 0522505092 להשתמע...
 

דירוג דף:
8 הצבעות [ממוצע: 4.5]
הדפס עמוד שלח לחבר